Hakkımızda

Home / Hakkımızda

Hakkımızda

PROFESYONEL ARTI SONSUZ, 2017 yılında Murat Batıkan Avcı tarafından kurulmuş bir aile şirketidir.
Şirketin Genel Sanat Yönetmenliği görevini Sevtap Çapan yürütmektedir. Tüm anlayışların ve genel anlamında sanat anlayışının gittikçe yozlaştığı, gerçek değerinin tam olarak ortaya konulmadığı günümüz koşullarında yine de sanata, özellikle sahne sanatlarına rağbet artmaktadır.
Sanat, herkeste yapabileceği hissi uyandıran, her meslek grubundan insanın el attığı, başarıya ulaşamamasına rağmen sürdürmekte inat ettiği, aslında herkesin yapamayacağı bir alandır. PROFESYONEL ARTI SONSUZ, kurucuları olarak bizler, 20 ila 25 senenin üzerinde profesyonel olarak tiyatro sanatıyla uğraşan Aktör, Aktris, Yönetmen, Yazar, Tasarımcı, Tiyatro ve Drama Eğitmenleriyiz. Amacımız, tecrübelerimiz ve sanata duyduğumuz sevgimizle, farklı olmanın çabasına girmeden farkındalık oluşturabilmek, özümüzden olana eğilerek Türk Tiyatrosu ve gösteri sanatlarımızın gelişimi için araştırmalarda bulunmak ve layığıyla sanat yapmaya çalışmaktır.

Aynı bağlamda yine bir kolumuz olan tiyatro ve drama eğitimlerinde alanında yeterlilik sahibi olmayanların, bu eğitimleri yozlaştıranların olduğu gerçeğine karşı bir duruşla sahip olduğumuz tecrübeler ve uzman eğitmen kadromuz sayesinde nitelikli eğitimler sunmaktır.
PROFESYONEL ARTI SONSUZ, firması tüm çalışmalarında sanatı, yöntem ve tekniklerini temel alan bir firmadır. Sanatın iyileştirici, birleştirici, eğitici gücünü çalışma yaptığı tüm sahalarda kullanmayı hedeflemektedir.
Eğitimin tüm platform ve yaş gruplarında da amacımız, sanatın bu niteliklerini kullanarak eğlenceli bir tarzda katılımcıların kendilerini aslında hiç görmedikleri bir biçimde kendilerine göstermek, kendilerini fark etmelerini sağlamak, onları hayal dünyasında bir yolculuğa çıkararak her anlamda ( mental – fiziksel – ruhsal ) pozitife yöneltmeye çalışmaktır.
Kısaca özetlemek gerekirse; Bize göre klasik anlayıştaki vizyon ve misyon kelimeleri tiyatro sanatının içinde yok olup giderler. Anlamlarını ve hedeflerini aşarak tasarlananın ötesine geçme potansiyeline sahiptirler. Doğal olarak da sanat olgusunun temel alındığı her noktada vizyon ve misyon cıva kıvamında olan daimi bir itici güçtür. Tüm yaşamımızı, toplumumuzu ve bireysel varlığımızı pozitif yönde geliştirmek için ulvi bir duruştur. Sanatın önderliğinde bir varlığı pozitif anlamda kurtarmak, tüm yaşamı kurtarmaktır.
Buluşmak, çoğalmak ve yol almak için sanatın gücünü sadece yansıtıcı olarak algılanmamalı, bilinmezi aydınlatmak, bilineni yorumlamak ve anlamlandırmak için tepeden tırnağa sanatın kendi olmalıyız.