Murat Batıkan Avcı

Aktör

Murat Batıkan Avcı Biyografi

1970 yılında Mersin’de doğan Murat Batıkan Avcı, 10 yaşından itibaren Mersin Halk Eğitim merkezindeki tiyatro kurslarına devam etmeye başlamıştır. Lise yıllarına kadar bu eğitim devam etmiş ve yöresel amatör tiyatro grubuyla birkaç çocuk ve gençlik oyunu oynamıştır. Liseden sonra İstanbul’a gelerek burada tiyatro hayatına devam etmiştir. 1992 – 1994 yılları arasında da sertifika düzeyinde “Akademi İstanbul” da iki sene sinema & televizyon eğitimi almıştır. Sevtap Çapan’la birlikte yazdığı ‘Jİ & Cİ KARDEŞLER’ adlı çocuk oyunu İSTANBUL ŞEHİR TİYATROLARI repertuarına alınmıştır. Yine Sevtap Çapan ile birlikte yazdıkları “YENİKÖYLÜ ESKİ KÖYLÜ” Gençlik müzikali bulunmaktadır. Oyunculuk çalışmalarına özel tiyatrolarda başlayıp 2009 – 2015 yılları arasında İstanbul Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda devam etmiştir.

2016 Yılında faaliyete geçen Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi’nin kurucularından biridir. TKB’nin 93 yıllık tarihindeki ‘İlk Erkek Kurucu Üye’ unvanını elde etmiştir.

2017 yılında Profesyonel Artı Sonsuz Yapım, Organizasyon, Prodüksiyon Firması’nı kurmuştur. Bu firmanın bir kuruluşu olan TİYATRO P.A.S’ın ilk ürünü olan ‘Bankta İki Kişi’ adlı oyunda aktör olarak da yer almaktadır.

ÇALIŞTIĞI TİYATRO GRUPLARI

Tevfik Gelembe Tiyatrosu
Hadi Çaman Tiyatrosu
Enver Demirkan “VİRGÜL” Tiyatrosu
Düşevi Tiyatro Grubu
Beş Taş Çocuk Tiyatrosu
Kelebek Mobilya Çocuk Tiyatrosu
Bahçelievler Kültür Merkezi
Bakırköy Belediye Tiyatroları

TİYATRO OYUNLARI

Boing Boin
Milyonluk Bebekler
Çatkapı Kabare
Çapraz Ateş
Sessiz Çığlık
Külhanbeyi Müzikali
Sokak Kızı İrma
Gergedanlar

SİNEMA FİLMLERİ

Buzdan Gözler
Gerçeğe Dönüş
Milyarlık Koca Bebekler

TELEVİZYON FİLMLERİ

Ahçik
Sakın Yalan Söyleme
Sen Küçüksün
Aşkın Zaferi

TELEVİZYON DİZİLERİ

Savcı
Unutabilsem
Feride
Fanatik

Profil Detayı
Socials