Ben Serisi

Ben Serisi

BEN Serisi “KURTULUŞ” Kahramanları

 ‘’BEN’’  Serisi  ‘’KURTULUŞ’’  Neden Oynanmalı?

Tam 100 yıl! Milli Mücadelemizin başlangıcının 100.yılındayız.  Aynı zamanda kadına şiddete karşı düşüncelerin ve kadının konumumun önemli olduğu bir dönemdeyiz. Prodüksiyonunu yapmış olduğumuz seri proje hem milli değerlerimizi ön plana çıkarıyor hem de kadın olgusunu güçlendirip kadınlara ne derece saygı duymamız gerektiğini ortaya koyuyor. 

Şu anda tüm kurumlar sosyal sorumluluk projelerinde bu olgulara yer vermektedirler. Okullarda bu konular üzerinde durulmaktadır. Workshoplar, kişisel gelişim çalışmaları ağırlıklı olarak kadına şiddeti önleme ve kadının önemi üzerine uygulamalı eğitimler vermektedir.

Bu nedenledir ki bu seri oyun içinde bulunduğumuz dönem itibarıyla oynanması gereken bir projedir.

Ben Serisi Tiyatro Oyunu Oynatmanın Faydaları Nelerdir?

GEÇMİŞİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLAMAZ. Tarihimizde genel olarak adı geçen ama derinlemesine bilinmeyen kahramanlarımızı biraz daha tanınır ve bilinir hale getirmek. Bunun yanı sıra toplumumuzun manevi ve vicdani duygularını biraz daha güçlendirmek. Belki de günümüz karmaşasında ihmale uğrattığımız, kadınlarımıza ve büyüklerimize saygı, gençlerimize sabır ve sevgiyle davranma, birlik ve beraberlik duygularımızın güçlendirilmesi adına bu oyun oynanmalıdır.

Sanat insanları birleştiren güçlü bir olgudur. Tüm kurum ve kuruluşlar, içinde bulunduğumuz yıl dolayısıyla sanat olgusunu kullanmaya çalışmaktadırlar. Özellikle tiyatro sanatını kullanarak belirttiğimiz konuları sosyal sorumluluk projeleri kapsamında oluşturmak için uğraşmaktadırlar. 

Size gündemde olan bir konuyu hazır proje olarak sunuyoruz. Bu seri proje Türkiye’de bir ilktir. İlkler her zaman öncülük yapar. Dolayısıyla güçlü olan firma değerinizi prestij olarak daha da güçlendirmenizi sağlayacaktır, değer katacaktır. Hem de büyük bir değer.

Proje Detayı