Günışığına Mektup

Günışığına Mektup

Günışığına Mektup..

Yusuf Dündar’ın kaleme aldığı “Günışığına Mektup” adlı tiyatro oyunu, bizimle sahneye taşınıyor. Caner Bilginer tarafından yönetilecek olan oyunda, Sevtap Çapan, Balca Aydoğdu ve Uğur Özbağı oyun karakterlerine hayat veriyor.

Günışığına Mektup Konusu

“Günışığına Mektup”, bir bilim insanı olan doktor annenin hasta kızına can vermek ve onu mücadele ettiği amansız hastalıktan kurtarmak uğruna başka hayatları feda etmesini ana eksen olarak belirlemiş, güçlü bir çatışmayla yapılandırılmış dramatik bir hikâyedir.

Günışığına Mektup’un Öyküsü

Bilim insanı olan doktor bir annenin hasta kızına can vermek uğruna, onu mücadele ettiği amansız hastalıktan kurtaracak ilacın bulunması yolunda feda ettiği canlar; „sahipsiz‟, kimsesi olmayan mültecilerdir. Fakat ilacı kullanacak olan Ebru avukattır ve mültecilerin tarafındadır. Bütün gerçekleri „günışığı‟na çıkaracak kişidir. Mücadele ettiği hastalık yetmezmiş gibi, sevdiği insanların arazlı vicdan duygularıyla da mücadeleye girişir. Birilerinden daha değersiz görülen mültecilerin de can taşıdığını ve kimsenin kimseden daha az değerli olmadığı gerçeğini hatırlatmak için sıkı bir savaş verir. Böylece o, kıyıya vurmuş milyonlarca denizyıldızından birini kurtarır, diğerlerini kurtarmanın bizim elimizde olduğu bilgisine göz kırparak.

TÜR
Dram

ANA TEMA
Suç nedir? Peki ya ceza? Hem ne anlama geliyor şu “Adalet! Adalet!” dedikleri? Mutlak olanı var mıdır? Yoksa kişiden kişiye değişir mi?

GÜNIŞIĞINA MEKTUP

TEK PERDE

YAZAN Yusuf DÜNDAR
YÖNETEN Caner BİLGİNER
MÜZİK Barış ARYAY
SAHNE TASARIM Cihan AŞAR
KOSTÜM TASARIM Onur UĞURLU
IŞIK TASARIM Zabit EROL
GÖRSEL TASARIM O.Suat ÖZSOMAR
FOTOĞRAF / VİDEO Fatih Mecit ÖZTÜRK
YARDIMCI YÖNETMEN Fulya Irmak BİLGİNER
IŞIK UYGULAMA Hasan DEMİR
TABLO ÇİZİM Pelin ERMİSKET
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ Gülfer IŞIK

OYUNCULAR

Sevtap ÇAPAN
Balca AYDOĞDU
Uğur ÖZBAĞI

GENEL SANAT YÖNETMENİ
SEVTAP ÇAPAN

2018 – 2019 Tiyatro Sezonu

TİYATRO P.A.S

Puar İç Mimarlık ve Tasarım’ın Katkılarıyla

Proje Detayı